Kredi Notu Öğrenme Ücreti

16

Bankacılık sektörünün her geçen gün geliştiğini görebiliyoruz. Bununla beraber gelişen teknoloji ve ihtiyaçlar kapsamında ortaya çıkan durumlar bankacılık sektörü tarafından hızlı bir şekilde uygulanmakta ve müşterinin hizmetine sunulmaktadır. Bunların yanında yaşanan bazı gelişmeler ise uzun yıllardan beri uygulanır fakat pek fazla kişinin gündeminde yer almaz.

Tam bu noktada karşımıza kredi notu adı verilen bir kavram çıkıyor. Bankalara ileteceğiniz kredi taleplerinin değerlendirildiği KKB adı verilen bir sistem geliştirilmiş ve tüketicilerin banka geçmişini gün yüzüne çıkaran bir yöntem günümüzde halâ uygulanmaya devam etmektedir.

Daha fazla mesaj

Kredi notunu öğrenmek için Findeks ya da çeşitli bankalara başvurmak gerekir. Aklınıza gelecek bir soruya daha cevap bulalım. Peki, kredi notunu öğrenmek ücretli midir? Findeks adı verilen web sitesi üzerinden bu sorgulamayı yapmak ücretlidir ve 6 TL’lik bir ücret karşılığından bilgi aktarmaktadır.

Bu ücret tek seferliktir. Risk raporu ile birlikte sorgulama yapmak isteyen tüketiciler ise 7,5 TL ücret ödeyerek bilgilerine ulaşabilir. Acil olarak nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için toplu paraya ihtiyaç duyabileceğinizi unutmayın. Bu yüzden kredi notuna etki eden faktörlerin tam olarak bilinmesi ve bu yönde olumlu sonuçlarla karşılaşmak için yapılabilecek şeylerin yapılmasını sağlamanız gerekir.

Ortalama 1000 puan ve üzerinde bankalar için risk unsuru oluşturmayacak ve dilediğiniz bankadan ihtiyaç kredinizi alabileceksiniz. Kredi notu bu anlamda çok önemlidir.

1 yorum
  1. ahmet diyor

    merhaba

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.